X-Frame-Options: SAMEORIGIN Zdalna szkoła. Tablety dla uczniów | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Zdalna szkoła. Tablety dla uczniów

Sto tabletów dla uczniów andrychowskich podstawówek odebrali dziś dyrektorzy szkół z rąk burmistrza Tomasza Żaka. Posłużą do zdalnych lekcji, jakie teraz odbywają się w czasach ogólnej kwarantanny.

Na początku epidemii, gdy szkoły zaczęły zdalne nauczanie Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło specjalne fundusze, które pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa ZDALNA SZKOŁA. Gmina Andrychów wystąpiła o tę dotację na początku kwietnia, a można było się starać o wsparcie do stu tysięcy. 13 kwietnia pisaliśmy, że Andrychów dostał maksymalną kwotę dofinansowania. Natychmiast przystąpiono do procedur zakupu i złożono zapytania ofertowe u dostarczycieli takiego sprzętu. Stało się tak, ponieważ procedury zakupu tego sprzętu zostały uproszczone – nie trzeba było robić czasochłonnych przetargów, ale wybrać dostawcę z wolnej ręki, choć po złożeniu u wielu z nich zapytań ofertowych, aby wybrać najkorzystniejszą.

Gmina zakupiła więc sto tabletów i cztery laptopy. 21 maja br. dotarły do ratusza i natychmiast przekazano je dyrektorom szkół. Teraz to oni rozdysponują sprzęt wśród uczniów, którzy nie mieli możliwości uczestnictwa w zdalnych lekcjach.

I tak do SP Nr 2 i SP Nr 4 trafiło po 15 tabletów i po jednym laptopie; z kolei SP Nr 3 dostała 2 tablety, a SP Nr 5 – 5 tabletów. Do ZSS w Inwałdzie, Roczynach i Sułkowicach-Łęgu trafiło po 10 tabletów, a do tego Roczyny i Sułkowice wzbogaciły się każda o jeden laptop. Szkołom w Targanicach, Rzykach i Sułkowicach-Bolęcinie przydzielono po 8 tabletów. Do Zagórnika trafi 5 tabletów, a do Brzezinki 4.

Jak powiedział nam Andrzej Szafrański, dyrektor GZO, jedynym kryterium przy podziale sprzętu była liczebność uczniów. Z kolei burmistrz Tomasz Żak poinformował dyrektorów, którzy odbierali sprzęt, że gmina wystąpiła o kolejne fundusze na sprzęt elektroniczny dla szkół i ich uczniów.

Źródło: https://radioandrychow.pl/tablety-dla-uczniow/

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij