X-Frame-Options: SAMEORIGIN Izium | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Izium

 

Izium to miasto położone w obwodzie Charkowskim. Ma około 50 tys. mieszkańców.
Odległość od Izyum do stolicy Ukrainy – Kijowa to 600 km, a do Charkowa 120 km. Miasto posiada rozwiniętą infrastruktury drogową oraz kolejową. Przebiega przez nie droga krajowa Charkow-Dworzanskij oraz kolej łącząca obwód Charkowski i Doniecki.
Izium leży w umiarkowanej strefie klimatycznej . Średnia temperatura powietrza latem to ok. 22°C, a zimą -7°C. Miasto charakteryzuje duży potencjał przyrodniczy i turystyczny. Otacza je ze wszystkich stron masyw lasów iglastych i otula rzeka Doniec.
Centrum miasta leży u podnóża najwyższego punktu obwodu Charkowskiego – malowniczej góry Kriemianiec ( 218 m n.p.m.).
Na terenie miasta znajdują się szpitale, przedszkola, szkoły. Rozrywki mieszkańcom dostarczają kulturalne i sportowe imprezy odbywające się na terenie miasta. Mecze lokalnej drużyny piłkarskiej „Кремянец” gromadzą pełen stadion kibiców.
Izium słynie także z miejsc kultu religijnego. Pielgrzymi z całej Ukrainy i z zagranicy odwiedzają miejscowe cerkwie, aby pokłonić się przed cudowną ikoną Matki Bożej (Песчанской Божьей Матери) i napić wody ze świętego źródełka Кириченковской криницы.
Miasto Izium jest otwarte dla gości i przyjaciół, a nasze władze szukają nowych partnerów do współpracy w sferach ekonomicznej, socjalnej czy kulturalnej.
Wierzymy, że rozwój naszych małych społeczeństw może znacząco przyczynić się do rozwoju całego kraju.

 

 

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij