X-Frame-Options: SAMEORIGIN ISNY im ALLGäU | Archiwalna strona Gminy Andrychów

ISNY im ALLGäU

Isny
Umowa partnerska podpisana 2 maja 1998r. w Isny im Allgäu.

Isny im Allgäu to miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia.

Liczba mieszkańców: ok. 14,5 tys.

Miasto Isny jest położone w centrum Allgäu, 25 mil od Jeziora Bodeńskiego i jest idealnym punktem wyjścia w Alpy. Jest tam bardzo zróżnicowany krajobraz okolic – dominują łąki, jeziora i lasy. Koło Isny znajduje się wielkie torfowisko, jest tu duża liczba ścieżek, prowadzących przez zielone łąki, lasy, wsie. Najwyższy szczyt Badenii-Wirtembergii to Schwarzer Grat (3354 m n.p.m.).

W Isny żyje około 14,5 tys. ludzi. 5% spośród zatrudnionych pracuje w rolnictwie, około 43% znajduje zatrudnienie w przemyśle, około 11% zarabia pieniądze w branży handlowej i transporcie publicznym a pozostałe 40% pracuje w innych gałęziach przemysłu. W Isny istnieje kilka zakładów przemysłowych. Jest ono siedzibą Wyższej Szkoły Zawodowej, 3 klinik specjalizujących się w odnowie biologicznej.

2 maja 1998 r. współpraca pomiędzy naszymi miastami została przypieczętowana podpisaniem Umowy Partnerskiej.

Od tego czasu Isny i Andrychów ściśle i efektywnie współpracują organizując warsztaty tematyczne, sympozja czy wymiany młodzieży. Tematem wiodącym jest ekologia i ochrona środowiska.

Dzięki spotkaniom powstały ciekawe wspólne projekty, nawiązały się liczne znajomości.

Istotnym elementem wymiany jest nacisk na pobyt w rodzinach i komunikowanie się w obcych językach. Dzięki temu powstało wiele przyjaźni, które trwają do dziś.

Zobacz broszurę wydaną z okazji 15 lecia partnerstwa Isny i Andrychowa

 

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij