X-Frame-Options: SAMEORIGIN System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON | Archiwalna strona Gminy Andrychów

System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON

Oddział Małopolski PFRON informuje, że 29 maja 2020 roku w SOW – Systemie Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON w całej Polsce zarejestrowano aż 107 tys. wniosków. W naszym województwie liczba wszystkich zarejestrowanych i roboczych wniosków wynosiła ponad 7,5 tysiąca. Wnioski wciąż napływają i ich liczba cały czas wzrasta.

Wspólnie z powiatami z całej Małopolski Oddział rekomenduje składanie wniosków dotyczących programów realizowanych ze środków PFRON przez Internet w SOW. Biorąc pod uwagę obecną sytuację w kraju, możliwość składania wniosków bez wychodzenia z domu jest bardzo ważna. Jest to duże ułatwienie szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami.

Oddział Małopolski PFRON docenia wysiłek wszystkich powiatów włożony w realizację poszczególnych zadań ze szczególnym uwzględnieniem programu „Aktywny samorząd” oraz nowych zadań związanych z epidemią koronawirusa. Pracownicy Oddziału monitorują również sytuację epidemiologiczną w kraju, szczególnie w naszym województwie. Sytuacja dynamicznie się zmienia, obecnie obostrzenia są znoszone więc mamy nadzieję, że pozwoli to na jeszcze sprawniejszą realizację zadań programowych i co za tym idzie wzrost składanych wniosków przez Internet w systemie SOW. Oddział odpowiada na wiele pytań dotyczących SOW, prowadzi telefoniczne i mailowe konsultacje, obecnie planuje również szkolenia, które będą realizowane jak tylko będzie to możliwe.

Oddział Małopolski PFRON zachęca również do zapoznania się ze zmianami w systemie SOW: https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/jst/zmiany-w-systemie-sow/

E-usługi systemu SOW dostępne są również w najważniejszym serwisie Rzeczypospolitej Polskiej – GOV.PL. E-usługi realizowane za pośrednictwem System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON zostały opublikowane na witrynie GOV.PL, dzięki zawartemu w maju 2020 roku przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Ministerstwo Cyfryzacji porozumieniu w sprawie udostępnienia przez Ministerstwo Cyfryzacji bezpiecznej platformy publikacji i edycji treści GOV.PL.

Zachęcamy do korzystania z możliwości składania wniosków bez wychodzenia z domu!

Ponadto, informujemy również o telefonicznych konsultacjach dotyczących Systemu Obsługi Wsparcia – SOW i programu „Aktywny samorząd”.

Do kontaktu zapraszamy wszystkie zainteresowane Osoby z Małopolski, które chcą ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON i mają pytania dotyczące SOW.
Konsultacje telefoniczne odbędą się w najbliższy piętek – 5 czerwca 2020 roku, w godzinach od 9:00 do 14:00 pod numerem telefonu 12 31 21 416 swoje pytanie możesz również przesłać na adres krakow@pfron.org.pl z dopiskiem SOW w tytule.

https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/jst/aktualnosci/od-dzisiaj-e-uslugi-systemu-sow-dostepne-rowniez-w-najwazniejszym-serwisie-rzeczypospolitej-polskiej-gov.pl/index.html

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij