X-Frame-Options: SAMEORIGIN Stulatka z Inwałdu | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Stulatka z Inwałdu

Kilka dni temu Pani Stanisława Stuglik ukończyła sto lat. Dziś odwiedzili Ją Burmistrz i Sekretarz Andrychowa. Było sto róż, tort, szampan i listy gratulacyjne, również od premiera.
Pani Stanisława pochodzi z Rozkochów koło Alwerni, a do Inwałdu wprowadziła się jeszcze przed wojną, po wyjściu za mąż. Nie miała łatwego życia, bo w pierwszym roku wojny jako trzydziestoparolatka straciła męża i syna. Potem samotnie wychowywała swojego drugiego syna Henryka. Do dziś Pani Stanisława mieszka razem z nim i jego rodziną. Ma troje wnuków i dwoje prawnuków. Całe życie – jak opowiada jej syn Henryk – ciężko pracowała na gospodarstwie. Ale dziś, mając doskonałą pamięć, z wielką pogodą ducha wspomina swoje życie. Chętnie opowiada o dawnych czasach i wydarzeniach.
Dziś Szacowną Jubilatkę odwiedzili: Burmistrz Tomasz Żak, oraz Sekretarz Gminy Grażyna Łoboda. Burmistrz odczytał listy gratulacyjne od pani Premier RP, od Wojewody Małopolskiego oraz własny. W imieniu wszystkich mieszkańców Inwałdu życzenia zdrowia złożył Jubilatce sołtys Zbigniew Rzadek. Były też prezenty i nagroda jubileuszowa z ZUS-u. Natomiast kilka dni temu, podczas wizytacji parafii w Inwałdzie odwiedził Panią Stanisławę ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej bp. Roman Pindel. Przy tej okazji w domu jubilatki koncelebrowana była Masza Święta w Jej intencji.
Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij