X-Frame-Options: SAMEORIGIN Stół Wigilijny. Najlepsze Targanice Dolne | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Stół Wigilijny. Najlepsze Targanice Dolne

Najlepszy stół wigilijny został przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Targanic Dolnych. Panie otrzymały Grand Prix podczas XVI Konkursu Potraw Regionalnych „Stół Wigilijny”, który odbył się w sobotnie popołudnie w ParkHotelu Łysoń w Inwałdzie.

Konkurs był przygotowany przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich. Spotkanie na którym zjawiło się ponad 300 gości poprowadziła Czesława Wojewodzic, prezeska SGW. Wśród gości byli m.in. posłowie Marek Sowa i Marek Polak oraz senator Andrzej Pająk. Przybyli także wojewoda Małopolski Jerzy Miller, starosta wadowicki Bartosz Kaliński i burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Na początku zaprezentował się zespół Kotlina z Osieka. Następnie po przywitaniu gości przystąpiono do składania życzeń. Ubrano też choinkę przy kolędach wykonywanych przez solistów zespołu Śląsk. Warto zaznaczyć, że do zaszczytnego grona Honorowych Członków Stowarzyszenia Gospodyń dołączyła firma Pawbol.Podczas „Stołu Wigilijnego” rozstrzygnięto kilka konkursów.

Konkurs na najlepszy stroik wigilijny wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z Roczyn, które zdobyło Grand Prix. I miejsce przypadło dla gospodyń Targanic. Drugie miejsce dla pań z Frydrychowic, Gierałtowiczek oraz Brzezinki a trzecie dla KGW z Andrychowa, Rzyk, Węglówki, Głębowic i Osieka.

W konkursie na najlepszą ozdobę choinkową pierwsze miejsce zdobyły gospodynie z Frydrychowic, drugie miejsce KGW z Głębowic a trzecie KGW z Targanic.

s22 s14 (3) s6 (5) s1 (9)

Oto wyniki konkursu głównego – na najlepszy Stół Wigilijny.Po oglądnięciu wszystkich stolików, jury postanowiono przyznać następujące nagrody:

Grand Prix: KGW z Targanic Dolnych
I miejsca: KGW z Głębowic, KGW z Roczyn, KGW z Rzyk oraz KGW z Zagórnika
II miejsca: KGW z Frydrychowic, KGW z Osieka, KGW z Sułkowic-Łęgu, KGW z Targanic Nowej Wsi, KGW z Wieprza
III miejsca: KGW z Andrychowa, KGW z Brzezinki, KGW z Inwałdu, KGW z Wiolek, KGW z Świnnej Poręby, KGW z Sułkowic-Bolęciny, KGW z Węglówki.

Konkurs na najlepszą nalewkę wygrało KWG z Zagórnika za Eliksir Mikołaja.

Źródło: Stół Wigilijny. Najlepsze Targanice Dolne – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij