X-Frame-Options: SAMEORIGIN Program Wspieraj Seniora – Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Program Wspieraj Seniora – Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

W sytuacji panującej pandemii osoby starsze, w trosce o własne bezpieczeństwo powinny pozostać w swoich domach. Pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób, nie wychodząc z mieszkania, mogą poradzić sobie z wykonaniem niezbędnych czynności, takich jak zrobienie zakupów. W odpowiedzi na to pytanie został uruchomiony Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Program Wspieraj Seniora – Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów skierowany jest do osób, które ukończyły 70 lat, pozostają w domu i nie są w stanie samodzielnie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb, np. zakupić artykułów pierwszej potrzeby, takich jak żywność czy artykuły higieniczne, nie mogą też liczyć na wsparcie rodziny w tym zakresie. Zgodnie z założeniami programu, seniorzy mogą wówczas zadzwonić na specjalną infolinię 22 505 11 11, by poinformować, że potrzebują pomocy. Następnie kontaktuje się z nimi pracownik miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej, który weryfikuje zgłoszenie i ustala szczegóły dotyczące wsparcia. Co ważne, koszt dostarczonych zakupów pokrywa Senior.

Mieszkańcy Gminy Andrychów mogą kontaktować się również bezpośrednio z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie, dzwoniąc pod numer telefonu: 531 094 775, 33 870 89 81 lub 33 875 33 00 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 19:00, a w pilnych sytuacjach również w sobotę i niedzielę w godzinach od 7:30 do 19:00.  Program trwa od 20 października do 31 grudnia 2020 r.

Zadanie jest dofinansowane ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego w ramach Programu „Wspieraj Seniora” na rok 2020.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Programu: www.wspierajseniora.pl

W okresie realizacji Programu, również na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej (www.ops.andrychow.eu) będą pojawiać się na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące wsparcia dla osób starszych.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij