X-Frame-Options: SAMEORIGIN Program Ograniczenia Niskiej Emisji. Dotacja dla Andrychowa | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Program Ograniczenia Niskiej Emisji. Dotacja dla Andrychowa

Gmina Andrychów uzyskała dotację w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. W poniedziałek 16 marca burmistrz Tomasz Żak i prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Małgorzata Mrugała podpisali umowę w tej sprawie.
Gmina Andrychów jest jedną z sześciu gminy w województwie małopolskim, której udało się przystąpić do programu. Dotacja wynosi 698 tys. zł. Łączna wartość zadania to 1,396 mln zł.
Efektem tych działań będzie likwidacja 135 palenisk i kotłów opalanych paliwem stałym – mówi Ewa Rohde-Trojan, kierownik wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa UM w Andrychowie. Paleniska i kotły będą zastąpione podłączeniem do miejskiej sieci cieplnej, albo kotłami gazowymi. Użytkownicy mogą zdecydować się też na nowoczesne piece węglowe, które spełniają wymogi programu.
Na podstawie tej umowy przy wymianie pieców na kotły gazowe można uzyskać dofinansowanie do 4 tys. złotych, a w przypadku wymiany na nowoczesne piece węglowe do 6 tys. złotych. Zadanie będzie realizowane w latach 2015-17.
Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij