X-Frame-Options: SAMEORIGIN Posprzątaj po swoim psie | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Posprzątaj po swoim psie

Nietypowa, ale potrzebna akcja. W czwartek 19 listopada Straż Miejsca do spółki z pierwszoklasistami z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie przeprowadzili działania w ramach kampanii „Posprzątaj po swoim psie”.

Mieszkańcy, a zwłaszcza właściciele czworonogów, powinni zauważyć na chodnikach (m.in. w parku miejskim) grafiki przypominające o przestrzeganiu przepisów dotyczących utrzymania czystości w przestrzeni miejskiej.

– Celem akcji jest kształtowanie właściwych postaw społecznych oraz utrwalanie świadomości, że psie odchody na skwerach, placach czy ulicach nie tylko zanieczyszczają teren, ale również stwarzają zagrożenie dla zdrowia człowieka – mówi Łukasz Malczyk ze Straży Miejskiej w Andrychowie.

Posprzątaj po swoim psie Posprzątaj po swoim psie Posprzątaj po swoim psie

Strażnicy sprawdzają tereny zielone w rejonie osiedli i w centrum miasta. Zapowiadają także dalsze kontrole. Podczas prowadzonych działań właściciele czworonogów otrzymają ulotki promujące akcję.

Źródło: Licealiści i Straż Miejska chcą zadbać o czystość – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij