X-Frame-Options: SAMEORIGIN Pomysł na nowy Dom Kultury | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Pomysł na nowy Dom Kultury

Pojawił się kolejny pomysł na zagospodarowanie terenu na placu przy ul. Włókniarzy. Władze chcą, by powstała tam Andrychowska Galeria Kultury – nowoczesny dom kultury. Podczas sesji radni zgodzili się na przekazanie 17 tys. złotych na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej tego pomysłu i dopytywali o szczegóły.

To nie pierwsze plany wobec terenu przy ul. Włókniarzy. Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że w tym miejscu naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie może powstać mały kryty basen. Obok miałby się znajdować właśnie nowy dom kultury. – Pomysł narodził się przy okazji przygotowywania przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego planów rozdysponowania środków zewnętrznych. Remont obecnego budynku MDK pochłonąłby kilka milionów złotych – tłumaczył podczas sesji burmistrz Tomasz Żak. W galerii mieściłby się inne instytucje: Centrum Kultury i Wypoczynku, Biblioteka, galeria mogłaby też służyć jako siedziba organizacjom pozarządowym, np. UTW. Wstępnie wiadomo, że projekt może być sfinansowany w 85% ze środków zewnętrznych.

Źródło: Pomysł na nowy Dom Kultury – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij