X-Frame-Options: SAMEORIGIN Pomogli zorganizować niezwykły bieg | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Pomogli zorganizować niezwykły bieg

Tegoroczny Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki był wyjątkowy. Udało się zebrać ponad 14 tys. złotych na leczenie Jasia i Antosi, dwójki maluchów z gminnych Andrychów. A to nie wszystko, bo wciąż można wpłacać pieniądze na konto fundacji Promyczek.

W piątek, 30 października burmistrz Andrychowa dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. W Urzędzie Miejskim spotkał się z wolontariuszami, który w sposób szczególny przysłużyli się imprezie. Grono młodych – uczniów szkoły ZDZ z Wadowic, Andrychowa i Kęt – zostało nagrodzonych dyplomami oraz wejściówkami do siłowni Dorian w Kętach.

Przypomnijmy, w biegu, który odbył się 18 października, mógł wystartować mógł każdy chętny. Wystarczyło pokonać jedną z wyznaczonych tras dowolną techniką: spacerem, biegiem, na rolkach, hulajnodze, wózku lub pod rękę z bliską osobą. Po każdym pokonanym okrążeniu uczestnik otrzymał na karcie zawodnika stempel symbolizujący Serce Zbója spod Złotej Górki. Zawodnicy z największą liczbą serc otrzymali atrakcyjne nagrody.

Zawody miały charakter charytatywny. Dochód organizatorzy przekazują Jasiowi z Andrychowa oraz Antosi z Sułkowic. Jaś choruje na mózgowe porażenie dziecięce – postać czterokończynowa. Chłopczyk przeszedł już dwa zabiegi operacyjne. Jest w trakcie stałej rehabilitacji. W maju tego roku pojawiła się szansa na całkowite pozbycie się spastykiz organizmu dziecka. Dzięki Rizotomii, która odbędzie się w Szczecinie (operacja na rdzeniu kręgowym) jest szansa na normalne życie Jasia. Po zabiegu wymagana będzie intensywna rehabilitacja, która będzie bardzo kosztowna.
Antosia z Sułkowic choruje na złośliwy nowotwór mózgu (glejak). Przeszła skomplikowaną operację polegającą na wycięciu części guza. Po zabiegu zmaga się z niedowładem połowicznym oraz zaburzeniem mowy. Dziewczynkę czeka kosztowna i bardzo intensywna rehabilitacja ruchowa oraz neurologopedyczna.

Źródło: Pomogli zorganizować niezwykły bieg – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij