X-Frame-Options: SAMEORIGIN Pojemniki na popiół od ZGK | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Pojemniki na popiół od ZGK

Mieszkańcy, którzy palą węglem i drewnem, mogą zgłaszać się po specjalne 240-litrowe pojemniki na selektywną zbiórkę popiołu. Zakład Gospodarki Komunalnej przystępuje do pilotażowego programu selektywnej zbiórki popiołu z domowych kotłowni. – Popiół powinien być ostudzony , suchy (nie należy polewać wodą) i nieubity. Odbiór zapełnionego pojemnika będzie realizowany zgodnie z harmonogramem wywozu odpadów zmieszanych. – Od momentu pierwszego zgłoszenia potrzeby odbioru popiołu, będzie on odbierany regularnie do końca okresu grzewczego tj. do 30.04.2016 r. Corocznie 100 osób, które odda największą ilość zebranego selektywnie popiołu, otrzyma tygodniowy karnet uprawniający do bezpłatnego wejścia na Basen Kąpielowy w Andrychowie – informuje ZGK.

Mieszkańców zainteresowanych selektywnym zbieraniem popiołu ZGK zaprasza do odbioru pojemników po wcześniejszym okazaniu dowodu osobistego w siedzibie firmy: Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., 34-120 Andrychów ul. Batorego 24 w godzinach od 7:00- 15:00.Akcja ma na celu promowanie proekologicznych postaw w gminie Andrychów. Wciąż niestety wyrzucamy popiół na drogi lub w pobliżu koryta rzeki. Tymczasem popiół jest traktowany jak inne odpady – za jego „segregację” nie ponosimy dodatkowych kosztów.

Źródło: Pojemniki na popiół od ZGK – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij