X-Frame-Options: SAMEORIGIN Nowy program „Moja Woda”. Dofinansowanie na przydomowe instalacje | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Nowy program „Moja Woda”. Dofinansowanie na przydomowe instalacje

Dofinansowanie na przydomowe instalacje zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach programu „Moja Woda”

Burmistrz Andrychowa informuje, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie od lipca 2020 roku przystępuje do naboru wniosków od właścicieli domów jednorodzinnych na realizację przydomowych mikroinstalacji wodnych.

W ramach programu „Moja Woda” można uzyskać dofinansowanie w wysokości do 5 tyś. zł na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe.
Wsparcie przewidziano na zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem, w efekcie czego wody te nie będą odprowadzane na przykład do kanalizacji bytowo-gospodarczej, kanalizacji deszczowej, rowów odwadniających odprowadzających poza teren nieruchomości, na tereny sąsiadujące, ulice, place itp. Otrzymane pieniądze będzie można przeznaczyć na: przewody odprowadzające wody opadowe (zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego, podziemnego, oczka wodnego, instalacji rozsączającej), zbiornik retencyjny podziemny lub nadziemny, oczko wodne, instalację rozsączającą oraz elementy do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody.

Program realizowany będzie w latach 2020-2024, przy czym podpisywanie umów o dotacje zaplanowano do 30 czerwca 2024 r., a wydatkowanie środków do końca 2024 r..
Dokładne terminy, sposób składania wniosków i ich rozpatrywania określone zostaną w ogłoszeniu o naborze, które zamieszczone będzie na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Obecnie informacje na temat programu „Moja Woda” można uzyskać pod numerami telefonu: 887336631– Aleksander Suszyński; 887883548– Bogusław Skopek; 887883545– Maciej Bieniowski, oraz na stronach- link poniżej.
https://www.wfos.krakow.pl/nowy-program-moja-woda-100-milionow-zlotych-na-20-tysiecy-przydomowych-retencji/
http://nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/moja-woda/

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij