X-Frame-Options: SAMEORIGIN Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Małopolsce – zmiany od 1 października | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Małopolsce – zmiany od 1 października

W związku z przesłaną informacją z Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie informuje się o zmianach w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Zgodnie z zapisami ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, z dniem 1 października 2017 roku utworzony zostanie system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, tzw. ,,sieć szpitali’’.

Na mocy przywołanej ustawy z dniem 30 września br. wygasły umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zawarte z dotychczasowymi świadczeniodawcami, którzy nie zostali ujęci w wykazach świadczeniodawców zakwalifikowanych do tzw. ,, sieci szpitali’’.
Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ zakończył postępowania uzupełniające poprzedzające zawarcie umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna w zakresie nocna i świąteczna opieka zdrowotna, w wyniku których w Małopolsce od 1 października świadczeń udzielać będą nowi realizatorzy. Od 1 października br. mieszkańcy małopolski będą mieć do dyspozycji 48 miejsc realizacji świadczeń w całym województwie .

Niestety ale NZOZ ,,Przy Basenie’’ Sp. z o.o. już nie będzie udzielał świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Zmianie uległa część realizatorów i obszar zabezpieczenia tej formy opieki.

Od 1 października 2017 roku nocną i świąteczną opiekę zdrowotną realizować będzie Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, ul. Karmelicka 5 nr tel. kontaktowego: 33 872 12 12.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie- link: http://www.nfz-krakow.pl/dla-pacjenta/pomoc-w-stanach-naglych/nocna-i-swiateczna-opieka-zdrowotna/

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij