X-Frame-Options: SAMEORIGIN Nauczyciele doskonalili swoje kwalifikacje na Malcie i w Portugali w ramach projektu „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej” | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Nauczyciele doskonalili swoje kwalifikacje na Malcie i w Portugali w ramach projektu „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej”

plakat  erasmus

Nauczyciele z Zespołu Szkół Samorządowych wRzykach jako pierwsi w Gminie napisali program do projektu „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej”, który jest realizowany w ramach „Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem projektu jest rozwijanie potencjału osób oraz instytucji poprzez realizację działań polegających na ponadnarodowej mobilności.

Projekt Zespołu Szkół Samorządowych w Rzykach pt. „Kompetencje obywatelskie młodego Europejczyka – język, kultura, obyczaje”znalazł się wśród ok. 350 dofinansowanych przedsięwzięć tego typu w Polsce. Po podpisaniu umowy przez Organ Prowadzący, reprezentowany przez Burmistrza Tomasza Żaka, i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji rozpoczęto przygotowania do realizacji.

Projekt „Kompetencje obywatelskie młodego Europejczyka – język, kultura, obyczaje”, będzie realizowany w okresie od 31.12.2014r. do 30.12.2016r.

Koszt dofinansowania wyniósł 42 759,00EUR co, uwzględniając kurs z dnia podpisania umowy, wynosi 179 339,80zł. Dzięki takiemu wsparciu można było zrealizować dwa wyjazdy nauczycieli: do Portugalii w dniach 29.06.2015 – 11.06.20115, gdzie realizowano kurs „Portugalia przez wieki – historia, kultura, edukacja” oraz na Maltę             w dniach 06.07.2015 – 17.07.2015, na kurs „ Malta – edukacja, kultura i obyczaje”.

erasmus

W ramach projektu 18.osobowa grupa nauczycieli doskonaliła własne kwalifikacje zawodowe w obszarze umiejętności budowania świadomego i aktywnego obywatelstwa europejskiego, w oparciu o listę kompetencji młodego Europejczyka, wśród których priorytetowo potraktowano wiedzę, kompetencje językowe i kulturowe, kreatywność, umiejętności informatyczne, organizacyjne i przedsiębiorczość. Projekt ten jest zorientowany na poprawę znajomości języka angielskiego wśród nauczycieli, efektywne korzystanie z technologii informatycznych w procesie nauczania oraz otwarcie na współpracę międzynarodową.

erasmus

Udział w zagranicznej mobilności był dla uczestników wspaniałym doświadczeniem. Szkolenia dały nauczycielom możliwość poszerzenia horyzontów oraz odświeżenia swojego warsztatu pracy. Kontakt z nauczycielami i trenerami z innych krajów sprawił, że mogli poznać nowatorskie metody pracy, co
z pewnością zaowocuje wprowadzeniem ich w trakcie zajęć z uczniami naszej szkoły. Dodatkowym atutem wyjazdu była możliwość codziennego kontaktu z językiem angielskim. Zarówno podczas szkoleń jak i rozmów z innymi uczestnikami kursu, nauczyciele starali się podnosić swoje kompetencje językowe. Malta i Portugalia urzekły swoim pięknem, bogactwem kulturowym i historycznym.

Erasmus

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij