X-Frame-Options: SAMEORIGIN Nagroda odebrana. Andrychów doceniony | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Nagroda odebrana. Andrychów doceniony

Andrychów na pierwszym miejscu obok Rzeszowa i Olsztyna w ogólnopolskim konkursie? Tak, właśnie 27 stycznia odebrana została nagroda za „Najlepiej oświetloną gminę i miasto 2015 roku” oraz „Najlepszą inwestycję oświetleniową 2015 roku”.
W Centrum Wystawienniczym EXPO XXI w Warszawie nagrodę na uroczystej gali odebrali burmistrz Andrychowa Tomasz Żak i wiceburmistrz Mirosław Wasztyl. Na uroczystości obecny był także przewodniczący Rady Miejskiej w Andrychowie Roman Babski. Była to 17 edycja konkursu organizowanego przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Jego celem było propagowanie i nagradzanie najlepszych pod względem technicznym i ekonomicznym już zrealizowanych instalacji oświetleniowych.

– Ze względu na bardzo szybki rozwój technologii LED, a w konsekwencji wysoką sprawność oświetlenia LED, technologia ta będzie wypierać oświetlenie sodowe i metalohalogenkowe – mówi dla Gazety Samorządu i Administracji Marek Orłowski, prezes Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego. – Przewiduje się, że w niedalekiej przyszłości całe, a może lepiej powiedzieć prawie całe oświetlenie drogowe będzie realizowane w technologii LED – dodaje.

To wypowiedź pokazuje, że w oświetleniu ulicznym liczą się nowoczesność, energooszczędność i ekologia. Trzeba też dodać, że Andrychów jest prekursorem, i to w skali kraju, wymiany oświetlenia sodowego na LED-owe. Przypomnijmy, w naszej gminie wymieniono aż 2700 lamp za prawie 8 milionów złotych. Zrobiono to za fundusze unijne w ramach Programu SOWA. Sprawa nie była łatwa, bo do tej pory nikt wcześniej nie przeprowadził takiej inwestycji.

– Dziękujemy za wyróżnienie i za to, że możemy stanąć w tak szacownym gronie laureatów – mówił podczas wręczenia nagrody burmistrz Tomasz Żak, który jednocześnie podziękował Mirosławowi Wasztylowi za przygotowanie i przeprowadzenie tej inwestycji. W uzasadnieniu przyznania nagrody komisja konkursowa podkreśliła bardzo duży zakres inwestycji oraz dodatkowo ograniczenie zużycia energii elektrycznej poprzez zastosowanie systemu automatyki.

Rozdanie nagród odbyło się podczas trwających od 27 do 29 stycznia XXIV Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego Światło 2016. Warto zaznaczyć, że na targach swoje produkty prezentowała andrychowska firma Pawbol.

Źródło: Nagroda odebrana. Andrychów doceniony – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij