X-Frame-Options: SAMEORIGIN Muzyczny wieczór z gwiazdami wielkiego formatu | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Muzyczny wieczór z gwiazdami wielkiego formatu

To była prawdziwa muzyczna podróż – od jazzowych standardów, przez swing, blues i soul. W sobotę 10 października Miejski Dom Kultury w Andrychowie zaprosił swoich sympatyków na prawdziwą ucztę. Gwiazdami wieczoru byli Krystyna Prońko i Michał Urbaniak.

Ona – autorka przebojów takich jak „Złość” i „Jesteś lekiem na całe zło” – od ponad czterdziestu lat  błyszczy na polskiej scenie muzycznej. Jej głos wciąż zachwyca – widać to było podczas występu w Andrychowie, gdzie zaprezentowała się w bogatym repertuarze. Prócz wspomnianych hitów Krystyna Prońko zaśpiewała utwory mniej znane („Deszcz w Cisnej”), albo zupełnie nowe (z płyty „Albo inaczej”, na której wystąpiła gościnnie obok m.in. Ewy Bem czy Zbigniewa Wodeckiego). Nie zabrakło też coverów znanych standardów bluesowych i jazzowych.

On – Michał Urbaniak – skrzypek i saksofonista, współtwórca tzw. polskiej szkoły jazzu, autor muzyki filmowej, który w swojej karierze zaliczył także epizod aktorski – zdobył sympatię publiczności niezwykłymi aranżacjami. Muzykom towarzyszył Big Band Małopolski, istniejący od 2006 roku, jeden z z najlepszych big bandów w kraju. Razem z Michałem Urbaniakiem zaprezentowali najnowsze kompozycje, oscylujące wokół swingu i jazzu.

Źródło: Muzyczny wieczór z gwiazdami wielkiego formatu – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij