X-Frame-Options: SAMEORIGIN Marszałek przywiózł miliony | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Marszałek przywiózł miliony

16 sierpnia w bazie ZGK marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa symbolicznie przekazał władzom Andrychowa kilkanaście milionów złotych na transport publiczny. Przy okazji otwarto nowa zajezdnię, dyspozytornię, warsztat i zaplecze dla pracowników komunikacji.
Władze Andrychowa już od zeszłego roku starały się o wielomilionowe dofinansowanie z funduszy europejskich na utworzenie własnego, gminnego transportu publicznego i rozbudowę infrastruktury z tym związanej, jak przystanki, oświetlenie czy ścieżki rowerowe. Autobusy, a jest ich 14, już od 1 stycznia obsługują cała gminę. W tym roku pieniądze zostały przyznane przez Urząd Marszałkowski i podpisana była umowa w tej kwestii, a dziś odbyło się symboliczne przekazanie tych funduszy, i to odbyło się właśnie w nowej bazie. O tym wszystkim mówił dziś w ZGK Tomasz Żak, Burmistrz Andrychowa. Burmistrzowi towarzyszył jego zastępca Mirosław Waszyl, który od początku koordynuje cały projekt.
Marszałek Jacek Krupa przypomniał z kolei, jak złożony, wielowątkowy był wniosek Andrychowa, i jak trudna była jego realizacja. Ale udało się i Andrychów wpisuje się na chlubną listę liderów modernizujących komunikację publiczną. Jacek Krupa wspomniał też o tym, że władze samorządowe Małopolski na takie cele mają ogromną sumę unijnych funduszy, sięgająca trzech miliardów euro. Do Andrychowa dotarła suma ponad 14 mln z ogólnej kwoty projektu nieco ponad 19 mln zł.

Od lewej: Tomasz Żak, Jacek Krupa i Mirosław Wasztyl
Marszałek przywiózł miliony

Dziś w bazie ZGK marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa symbolicznie przekazał władzom Andrychowa kilkanaście milionów złotych na transport publiczny. Przy okazji otwarto nowa zajezdnię, dyspozytornię, warsztat i zaplecze dla pracowników komunikacji.Władze Andrychowa już od zeszłego roku starały się o wielomilionowe dofinansowanie z funduszy europejskich na utworzenie własnego, gminnego transportu publicznego i rozbudowę infrastruktury z tym związanej, jak przystanki, oświetlenie czy ścieżki rowerowe. Autobusy, a jest ich 14, już od 1 stycznia obsługują cała gminę. W tym roku pieniądze zostały przyznane przez Urząd Marszałkowski i podpisana była umowa w tej kwestii, a dziś odbyło się symboliczne przekazanie tych funduszy, i to odbyło się właśnie w nowej bazie. Więcej na http://nowiny.andrychow.eu/artykul/4179-marszalek_przywiozl_miliony

Opublikowany przez Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie Czwartek, 16 sierpnia 2018

Więcej zdjęć na: nowiny.andrychow.eu

W całej Małopolsce bardzo intensywnie inwestujemy w publiczny transport – kupujemy nowoczesne pociągi, wspieramy miasta, które chcą kupić ekologiczne autobusy, rozbudować sieć parkingów part&ride. Przybliżamy się tym samym do innych europejskich miast, w których już dawno zrozumiano, że świetnie zorganizowana komunikacja miejska czy regionalna to nie tylko ogromne ułatwienie w codziennym życiu dla mieszkańców, ale też zachęta dla turystów czy inwestorów. Nie wspominając już o innych zaletach, z czystym powietrzem na czele – mówi marszałek Jacek Krupa.
Burmistrz Tomasz Żak dodał: – System, który stworzyliśmy pozwolił nam na wsparcie mieszkańców gminy Andrychów w postaci bezpłatnych przejazdów młodzieży i seniorów. Jak wynika z obliczeń, 70 proc. mieszkańców jeździ bezpłatnie.
Podczas dzisiejszego uroczystego otwarcia zajezdni i zaplecza licznie byli też radni miejscy, a także szefowie Zakładu Gospodarki Komunalnej, bo to oni w rekordowym tempie kilku miesięcy wykonali halę zajezdni, dyspozytornię, warsztaty, zaplecza socjalne i otoczenie obiektu. Im też władze gminy podziękowały za włożony wysiłek.
Po części odbiorczej w ZGK włodarze Andrychowa zabrali marszałka województwa na objazd innych części komunikacyjnego projektu, np. by pokazać mu wyremontowaną ul. Włókniarzy z nowymi ścieżkami rowerowymi oraz ulice z nowym, ledowym oświetleniem.
Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć, że niebawem zostanie ogłoszony przetarg na kolejny etap projektu komunikacyjnego – budowę nowych i przebudowę starych, w sumie 56 przystanków na terenie całej gminy.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij