X-Frame-Options: SAMEORIGIN Kultura | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Kultura

Andrychów jest jednym z najbardziej prężnych ośrodków kulturalnych, znanym w regionie z wielu ciekawych wydarzeń. Organizatorem większości z nich jest instytucja pn. Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

Działalność CKiW prowadzona jest w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, w Wiejskich Domach Kultury w: Inwałdzie, Sułkowicach-Łęgu, Targanicach i Zagórniku oraz w Świetlicach w: Sułkowicach-Bolęcinie i Rzykach. Liczne wydarzenia o podobnym charakterze odbywają się również w butiku artystycznym Rynek Sztuki, któryproponuje m.in. lokalne specjały i rękodzieło oraz pamiątki związane z regionem. W Miejskim Domu Kultury w Andrychowie działa Kino Studyjne Świadomego Widza, gdzie mają miejsce pokazy filmowe o charakterze edukacyjno-artystycznym.

W zabytkowym Pałacu Bobrowskich – obiekcie z przełomu XVIII/XIX wieku – w ramach działalności Towarzystwa Miłośników Andrychowa mieści się Izba Regionalna gromadząca w swych zbiorach pamiątki i eksponaty obrazujące historię ziemi andrychowskiej.

W Andrychowie odbywają się imprezy zarówno o charakterze ogólnopolskim, jak np. Ogólnopolskie Otwarte Spotkania Teatralne – Wiosna w Teatrze, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej, Poetyckiej „Piostur Gorol Song” i Innej, jak i lokalnym. Najwięcej widzów gromadzą właśnie imprezy plenerowe uwzględniające specyfikę regionu: Bajkolandia – impreza plenerowa w centrum miasta adresowana do rodzin z dziećmi (maj/czewiec), w którą zaangażowane są liczne instytucje, okoliczne ośrodki wypoczynkowe oraz lokalni przedsiębiorcy, Festiwal Plackorzy – Dni Andrychowa (czerwiec/lipiec) oraz Andrychowskie Babie Lato (wrzesień) promujące lokalną kulturę i tradycję regionu.

Repertuar kulturalny jest bogaty. W mieście odbywają się również: Salonik Literacki, Andrychowski Wagabunda, Reaktywacja Muzyki Miasta, liczne koncerty, wystawy malarstwa, rzeźby i fotografii, spotkania z ciekawymi postaciami życia publicznego, gminne konkursy z różnych dziedzin dla dzieci i młodzieży.

W życie kulturalne Gminy Andrychów wpisuje się również Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich oraz wielu animatorów wspierających tradycję regionalną.

Informacje o bieżącej działalności i fotoreportaże są dostępne na stronach internetowych:

Dane teleadresowe:

Centrum Kultury i Wypoczynku, 34-120 Andrychów, ul. Starowiejska 22b

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij