X-Frame-Options: SAMEORIGIN II Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon !!! | Archiwalna strona Gminy Andrychów

II Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon !!!

Oryginalne Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon – już po raz drugi! Rekrutacja zawodników już trwa!

Inwałd Park – pięć parków rozrywki – Park Miniatur, Warownia Inwałd, Dinolandia, Mini Zoo Kucyk oraz Ogród Jana Pawła II – będzie organizatorem II Mistrzostw Polski w Noszeniu Żon, które odbędą się 15.08.2015r. w Inwałdzie. Licencja na przeprowadzenie Mistrzostw Polski została przyznana z Finlandii, kraju w którym przeprowadzane są Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie, a nasze zawody stanowią kwalifikacje do tych mistrzostw.

W zawodach może wziąć udział każdy kto ma duże poczucie humoru i nie boi się wyzwań. Reguły zawodów są bardzo proste: własna lub pożyczona żona w wieku powyżej 17 lat o wadze minimum 49 kilogramów (lżejsze zawodniczki zostaną odpowiednio dociążone). Zawodnik w jak najkrótszym czasie musi pokonać tor przeszkód o długości 253,5 metra. Trasa składa się z dwóch suchych przeszkód oraz jednej wodnej o głębokości około jednego metra. Konkurencja rozgrywana jest również w dwóch innych kategoriach: 100 metrowy sprint oraz drużynowo (trzech zawodników niesie żonę na zmianę). Główną nagrodą jest wyjazd zwycięskiej pary na Mistrzostwa do Finlandii lub 3.000,00 zł w gotówce, a także taka ilość piwa, ile waży żona.

Najważniejszym punktem regulaminu zawodów jest dobry humor i wyśmienita zabawa.

Organizatorzy rozpoczęli już rekrutację zawodników. Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeń do zawodów oraz dane kontaktowe można znaleźć na stornie www.noszeniezon.pl.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Onet.pl oraz Radio Zet Cafe.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij