X-Frame-Options: SAMEORIGIN Exploratorium w Inwałdzie | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Exploratorium w Inwałdzie

Doskonała zabawa podstawą nauki. Możliwe? Tak! A gdzie? Oczywiście w Inwałdzie!

Na terenie Średniowiecznej Warowni już działa wystawa Exploratorium. Składa się z ponad 30 niezwykłych eksponatów ze świata fizyki, logiki, matematyki i astronomii. Umożliwia zrozumienie świata i nauki za pomocą wszystkich zmysłów. Dzieci i dorośli przez szereg eksperymentów przeprowadzanych na poszczególnych stanowiskach mogą zrozumieć i utrwalić zdobytą dotychczas wiedzę. Nauka staje się ciekawsza i łatwiej przyswajalna.

Exploratorium to przede wszystkim zabawa, która angażuje, wciąga i zachwyca.

 „Kołyska Newtona” czy „Wodne Perpetuum Mobile” – oto niektóre z konstrukcji, których nazwy brzmią poważnie, ale w prosty i przyjemny sposób ilustrują zasady powstawania iluzji wzrokowych, prawa zachowania pędu i energii kinetycznej podczas sprężystego zderzenia kul, prezentują spektakularny obieg wody.

Stanowisko „zwierciadła równoległe” pozwala na zabawę z własnym, wielokrotnym odbiciem. Dużo zabawy będzie przy lustrach pełnych śmiechu. Odbicia w krzywych zwierciadłach mogą być i zabawne i przerażające, w zależności od wypukłości i zgięć lustrzanej tafli. Młodsze dzieci mogą składać i budować różne konstrukcje. Spodoba im się złudzenie samej głowy na stole.

Dzieci, które wraz z rodzicami przyjadą na wystawę Exploratorium lub grupy szkolne z nauczycielami będą mogły wykorzystać nabytą wiedzę na zajęciach szkolnych. A przy okazji z pewnością będą dobrze się bawić.

Exploratorium będzie czynne od 1 maja do 30 listopada.

Szczegóły: www.wystawa.info, tel. 33 875 73 20, info@parkminiatur.com

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij