X-Frame-Options: SAMEORIGIN Dzień Harcerski „Jest radość od 100 lat!” | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Dzień Harcerski „Jest radość od 100 lat!”

W ubiegłą niedzielę, 27 maja, w Parku Miejskim w Andrychowie, odbyła się cykliczna impreza plenerowa „Dzień Harcerski”, organizowana przez Hufiec ZHP Andrychów im. Szarych Szeregów. Tegoroczne hasło przewodnie wydarzenia brzmiało „Jest radość od 100 lat!”. Slogan bezpośrednio nawiązywał do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy działalności Związku Harcerstwa Polskiego w naszym kraju.
Atrakcje przygotowane na tę okoliczność dedykowane były głównie dla najmłodszych, choć dorośli również mogli znaleźć rozrywkę dla siebie. Największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszył się dmuchany zamek i zjeżdżalnia, na których dzieci mogły rozładować rozpierającą je energię. Dużą atrakcją w upalny dzień było także pływanie kajakami po stawie miejskim. Bezpieczeństwa na tym punkcie pilnowali wykwalifikowani ratownicy ZHP. Swoją sprawność fizyczną dzieci mogły sprawdzić na ściance wspinaczkowej, czy w kilku układach tanecznych. Harcerze zadbali, by podczas tego dnia uczestnicy nauczyli się kilku praktycznych umiejętności. Nie zabrakło punktu z ćwiczeniami dotyczącymi pierwszej pomocy przedmedycznej, nauką wiązania węzłów, czy harcerskich szyfrów. Całości dopełniły bańki mydlane, wata cukrowa i balony z helem, sprawiając, że na twarzy każdego dziecka pojawiał się uśmiech.
Dziękujemy Towarzystwu Miłośników Andrychowa za przeprowadzenie warsztatów dotyczących tkactwa w Izbie Regionalnej Ziemi Andrychowskiej. Podziękowania kierujemy również do Gminy Andrychów za wsparcie organizacji Dnia Harcerskiego i przekazanie środków finansowych na realizację zadania.
Zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Andrychów dziękują wszystkim mieszkańcom Andrychowa i okolic za włączenie się do zabawy i wspólne świętowanie 100-lecia istnienia harcerstwa w Polsce. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy pokazać, że w Andrychowie wciąż jest radość! Kolejna taka okazja będzie już na koloni zuchowej i obozie harcerskim, na które serdecznie zapraszamy!

Z harcerskim pozdrowieniem,
czuwaj!
odkr. Bartłomiej Leśniak
zdjęcia: pwd. Karolina Potempa HO

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij