X-Frame-Options: SAMEORIGIN Dwie szkoły za jednym razem | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Dwie szkoły za jednym razem

Trwa odnawianie elewacji na Gimnazjum Nr 1 i na Szkole Podstawowej Nr 2. Od strony dziedzińca, gdzie są już nowe tynki, widać, jak bardzo zmieni się ten szkolny kompleks budynków.

11 lipca razem z burmistrzem Tomaszem Żakiem odwiedziliśmy to miejsce. W tej chwili przechodnie jeszcze nie widzą zakresu prac, bo wszystko dzieje się wokół szkolnego podwórka. Ekipy firmy „Lurka” z Makowa Podhalańskiego, która wygrała przetarg, cały czas pracują na wysokich rusztowaniach. Minęło zaledwie kilka tygodni wakacji, a prace nad wewnętrzną elewacją już dobiegają końca. Zanim zadzwoni pierwszy dzwonek, wszystko będzie gotowe również od frontu. Ściany mają kolor złamanej bieli, jak barwa gołębi – to bardzo popularny, żeby nie powiedzieć modny dziś kolor w aranżacji architektury.
Obecny zakres prac nie obejmuje jeszcze nowej części, frontalnej Gimnazjum Nr 1, ale jak mówi Mirosław Wasztyl, zastępca burmistrza, będzie na to osobny przetarg i niebawem i ta część będzie miała nową elewację. Obecne prace, które wykonuje ta sama firma budowlana, która robiła plac zabaw przy stawie. Koszt nowych tynków to 310 tys. zł.
Na koniec przypomnijmy, że w ubiegłym roku na całym kompleksie szkół SP 2 i Gimn. Nr 1 wymieniony został dach. Po tym sezonie najstarszy budynek szkolny w Andrychowie zyska nowe oblicze.

Źródło: Dwie szkoły za jednym razem – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij