X-Frame-Options: SAMEORIGIN Literackie podróże w świecie Verne’a | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Literackie podróże w świecie Verne’a

30 i 31 sierpnia uczestnicy zajęć wzięli udział w wyjątkowych zajęciach inspirowanych twórczością Juliusza Verne’a.

30 sierpnia grupa dzieci zagrały w podchody na terenie całej biblioteki miejskiej. Zadania, które czekały na młodych odkrywców związanie były z treścią książki „W 80 dni dookoła świata”. Wędrowaliśmy wspólnie po krajach, które odwiedzili bohaterowie powieści. W każdym pomieszczeniu biblioteki czekały łamigłówki, zabawy ruchowe lub plastyczne. Celem gry było zebranie elementów układanki, przedstawiającej „miękkie zegary” Salvadora Dalego, ponieważ najważniejszy w całej powieści jest CZAS.

31 sierpnia uczestnicy wakacyjnych zajęć weszli  na pokład Nautilusa. Zapoznali się z treścią powieści „20 000 mil podmorskiej żeglugi – tworzyli fragmenty gazety o dziwnym morskim stworzeniu, który grasuje po oceanach, wykonywali projekt ozdobnej pieczęci z logiem Nautilusa, szkicowali świecące, głębinowe ryby. Na koniec czekała na nich niespodzianka – duży model „Nautilusa” do ozdobienia. Młodzi artyści wybrali szarości i zielenie, aby okręt wyglądał realistycznie.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne spotkania!

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij