X-Frame-Options: SAMEORIGIN Wypisz-wymaluj | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Wypisz-wymaluj

Co to znaczy, że pisarz inspiruje się obrazem, tworząc?
Jak to się dzieje, że słowo poetyckie jest natchnieniem dla malarza?

Próbowaliśmy rozwikłać ten problem podczas warsztatów artystycznych: Wypisz-wymaluj, które obyły się w inwałdzkiej bibliotece 21 listopada. Odnosząc się do słynnej, antycznej przecież myśli – poezja jak obraz, obraz jak poezja – staraliśmy się stworzyć prace plastyczne inspirowane wierszami Józefa Czechowicza dla dzieci. I odwrotnie. Analizując wybrane (powstałe na kanwie literatury dziecięcej) plakaty i obrazy Polskiej Szkoły Ilustracji, układaliśmy w słowa własne, nawet abstrakcyjne spostrzeżenia. W ten sposób powstała niewielka wystawa, do odwiedzenia której zapraszamy od środy 28 listopada 2018 roku.

Najciekawszym przykładem dialogu słowa z obrazem okazała się prezentacja książki wydanej przez Juliana i Utę Przybosiów (Wiersze i obrazki, Warszawa 1987), w której wiersze jednego z najsłynniejszych polskich twórców inspirowane są dziecięcymi rysunkami córki.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij