X-Frame-Options: SAMEORIGIN Akcja e-motywacja | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Akcja e-motywacja

MBP w Andrychowie wzięła udział w Projekcie Akcja e-motywacja zorganizowanej przez  Fundację Orange. Cykl wirtualnych spotkań trwających od 8.10. – 3.12. 2015 r. przeznaczony był dla seniorów  i zgromadził w sumie 110 słuchaczy, w każdym spotkaniu uczestniczyło średnio ok. 20 osób. Celem projektu była aktywizacja i integracja osób starszych. W osiągnięciu tego celu wykorzystywany był Internet i nowe technologie. Nasi goście oglądali wspólnie z innymi uczestnikami akcji transmisję on-line i mieli okazję zadawać pytania gościom w studiu na specjalnie uruchomionym czacie. Bohaterami spotkań były osoby znane i lubiane, a przy tym bardzo aktywne pomimo swojego wieku. Byli to ludzie różnych profesji : aktorki Emilia Krakowska, Zofia CzerwińskaHelena Norowicz; pisarka i malarka Krystyna Kofta oraz naukowiec Ewa Nowicka- Rusek.
W każdym spotkaniu uczestniczył również psycholog Tomasz Kozłowski. Nasi słuchacze byli oczarowani osobowościami gości transmisji. Wszyscy bardzo pozytywnie ocenili tą akcję. Dla każdego była odskocznią od codzienności, dawała możliwość poznania nowych osób oraz co najważniejsze pomagała znaleźć odpowiedzi na uniwersalne życiowe  problemy jak  samotność, czy pokonywanie ograniczeń oraz docenianie małych radości życiowych. Zainteresowanie projektem i taką formą przekazu przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dołączamy się do próśb innych bibliotek o kontynuację tego typu wartościowych i ciekawych spotkań.

Goście i  tematy:

  • Razem możemy więcej  EMILIA KRAKOWSKA
  • Małymi krokami do wielkich sukcesów KRYSTYNA KOFTA
  • Radości codzienności   HELENA NOROWICZ
  • Ograniczyć ograniczenia EWA NOWICKA – RUSEK
  • Nie nudzę się ze sobą ZOFIA CZERWIŃSKA
Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij