X-Frame-Options: SAMEORIGIN Bezpieczny Senior | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Bezpieczny Senior

W dniu 27.03.2019 r. w czytelni MBP odbyło się spotkanie członków Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” z policjantami z Komisariatu w Andrychowie.
O bezpieczeństwie seniorów rozmawiali zaproszeni goście asp. sztab. Rafał Tlałka oraz dzielnicowy asp. Paweł Kliś. Policjanci na podstawie zaprezentowanych przykładów informowali zebranych jak postępować, aby nie paść ofiarą przestępców, w szczególności rabusiów oraz fałszywych „wnuczków”. Przestrzegali przed przekazywaniem pieniędzy obcym oraz wpuszczaniem nieznajomych do swoich domów. Omówili treści zw. z bezpiecznym poruszaniem się po drogach. Zachęcali do korzystania z narzędzia pod nazwą „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Seniorzy zgłaszali swoje propozycje, oczekiwania i potrzeby. Podzielili się z policjantami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi czynników, które negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Funkcjonariusze odpowiadali na zadawane przez seniorów pytania.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij