X-Frame-Options: SAMEORIGIN Andrychowska Galeria Kultury od środka – projekt | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Andrychowska Galeria Kultury od środka – projekt

W kwietniu podczas sesji Rady Miejskiej prezentowano projekt Andrychowskiej Galerii Kultury. Podczas majowych obrad zaprezentowano kolejny film, pokazujący wnętrza obiektu, który miałby powstać przy ul. Włókniarzy.

Na powierzchni sześciu i pół tysiąca metrów kwadratowych mają powstać nowe siedziby Centrum Kultury z salą widowiskową (i kinową), galerią wystawienniczą i salami warsztatowymi, budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz 25-metrowy kryty basen, do nauki pływania i rekreacji.  Tylko ten ostatni obiekt będzie kosztował od 10 do 12 mln zł. W sumie cała inwestycja może kosztować kilkadziesiąt milionów, ale dokładnej ceny nie da się podać – mówił burmistrz. To zależy od szczegółowych projektów i przyjętych założeń standardowych. Gmina oczywiście już stara się o zewnętrzne fundusze na tę inwestycję. Jako pierwszy, może już w przyszłym roku, budowany byłby basen, bo – jak podkreślał to Tomasz Żak – jest bardzo potrzebny przede wszystkim szkołom.

Źródło: Andrychowska Galeria Kultury od środka – projekt – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij