X-Frame-Options: SAMEORIGIN Absolutorium dla burmistrza za 2014 rok | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Absolutorium dla burmistrza za 2014 rok

Podczas dzisiejszej sesji – 21 maja – radni jednogłośnie przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu i udzielili absolutorium Burmistrzowi Gminy Andrychów. Najważniejszym punktem dzisiejszej, IX w tej kadencji Sesji Rady Miejskiej było sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2014. Przedstawiła go skarbnik Dorota Żywioł. Radni jednogłośnie przyjęli to sprawozdanie. Po nim przewodniczący komisji rewizyjnej Roman Prystacki odczytał stanowisko komisji oraz opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej. Obie były pozytywne i w związku z tym radni przystąpili do głosowania. Jednogłośnie udzielili absolutorium burmistrzowi Tomaszowi Żakowi. Oznacza to, że jego dysponowanie publicznymi funduszami gminy przebiegało w roku ubiegłym bez zarzutu. Absolutorium jest koniecznością, aby władza nadal pełniła swoje funkcje.
Po formalnym udzieleniu absolutorium burmistrz Tomasz Żak otrzymał kwiaty i gratulacje od swoich współpracowników.
Kiedy piszemy tę relację trwa przerwa w obradach Rady Miejskiej. W dalszej części radni zajmą się m.in. finansami placówek kultury i stanem mienia spółek komunalnych. Potem planowane są uchwały, m.in.. w sprawach zmian budżetowych i inwestycji drogowych.
Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij