X-Frame-Options: SAMEORIGIN Absolutorium dla burmistrza | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Absolutorium dla burmistrza

Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak otrzymał absolutorium, radni przyjęli również sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu za rok 2017.
Dzisiaj 25 maja – w Urzędzie Miejskim odbyła się XXXIV sesja Rady Miejskiej. Jej głównym tematem było podsumowanie wykonania budżetu za miniony rok i udzielenie absolutorium burmistrzowi. Oznacza to, że Rada Miejska oceniała realizację planów budżetowych w zakresie dochodów i wydatków w roku 2016, a ponieważ jest to zadanie burmistrza, to jest to też ocena jego pracy w zakresie finansów. Sprawozdanie finansowe przedstawiła Skarbnik Gminy Andrychów Dorota Żywioł. Pierwsze głosowanie, dotyczące samego sprawozdania zakończyło się wynikiem: 14 głosów za jego przyjęciem, przy czterech głosach wstrzymujących. Głosowano w obecności 18 radnych.
Przed głosowaniem nad absolutorium dla burmistrza radni wysłuchali opinii wszystkich komisji Rady oraz oceny Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie – wszytskie były pozytywne. Podczas dyskusji głos zabrała radna Alicja Studniarz, która przedstawiła swoją subiektywną ocenę pracy burmistrza. Głos zabrał także radny Wojciech Polak, polemizując z opinią przedmówczyni. Potem radni przystąpili do głosowania – 15 było za udzieleniem absolutorium, troje wstrzymało się od głosu, a jeden radny był przeciwko.
Jak zwykle na sesji absolutoryjnej po pozytywnym głosowaniu burmistrz, jego zastępca i skarbnik odebrali gratulacje od radnych i urzędników.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij