X-Frame-Options: SAMEORIGIN ZWiK wymienia wodomierze | Archiwalna strona Gminy Andrychów

ZWiK wymienia wodomierze

​Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Andrychowie rozpoczął akcję wymiany starych wodomierzy na nowe, elektroniczne, wyposażone w system radiowy. Takie urządzenia posiada już część andrychowian mieszkających w blokach Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.Ogólnie ZWiK w ciągu najbliższych 4-5 lat wymieni około sześć tysięcy wodomierzy. – Wodomierze radiowe umożliwiają dokonanie większej ilości odczytów i rozliczeń, a także możliwości fakturowania w krótszych okresach faktycznie zużytej wody – czytamy na stronie Dziennika Gazety Prawnej.Po zamontowaniu liczników inkasent wyposażony w przenośny komputer z modem radiowym  przemieszcza się między poszczególnymi posesjami i za pomocą zainstalowanego systemu radiowego zbiera odczyty. Od tej pory  obecność domowników przy odczycie zużytej wody nie będzie konieczna.

Obecnie ZWiK wymienia wodomierze w Roczynach. I apeluje do mieszkańców, by nie obawiali się pracowników zakładu, przyjmowali ich w swoich domach, by ci mogli wykonać swoją pracę. – Pracownicy jeżdżą oznakowanym samochodem, można ich zawsze wylegitymować i potwierdzić tożsamość telefonując do ZWiK – tłumaczy prezes Jan Mrzygłód.

Źródło: ZWiK wymienia wodomierze – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij