X-Frame-Options: SAMEORIGIN Zielone światło dla strefy | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Zielone światło dla strefy

Kolejny krok w stronę strefy ekonomicznej. Krakowski Park Technologiczny otrzymał właśnie informację o tym, że wniosek o zmianie granic Krakowskiej Strefy Ekonomicznej został przyjęty przez Radę Ministrów. Teraz stosowne dokumenty ma podpisać premier Beata Szydło.

Na tę decyzję władze Andrychowa i Krakowski Park Technologiczny czekali rok. Dla tych pierwszych temat trefy Ekonomicznej jest priorytetowy. Warto przypomnieć, że pod koniec maja 2015 roku Tomasz Żak spotkał się z pierwszymi przedsiębiorcami, którzy chcą inwestować w Andrychowie. Burmistrz zapowiedział też, że w urzędzie powstanie specjalny Referat Obsługi Inwestora.

O utworzenie strefy w Andrychowie zabiegał też poseł Marek Polak. W grudniu interpelował w tej sprawie w Ministerstwie Rozwoju. Kwestia miała rozwiązać się już na początku marca, ale procedury się przeciągnęły.

Przygotowania do utworzenia specjalnej strefy ekonomicznej w Andrychowie trwają jednak od kilku lat. Jednym z istotnych punktów całej procedury był wykup gruntów (13,5 ha) od Andorii-Mot pod strefę.

– Strefa ożywi gospodarczo lokalny rynek. To dla mieszkańców naszego regionu szansa na setki nowych miejsc pracy – zapowiada burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Przed gminą teraz jednak poważne zadania. Strefę trzeba zagospodarować – stworzyć tutaj odpowiednią infrastrukturę dla inwestorów. Już wkrótce poznamy więcej szczegółów dotyczących inwestycji w tej części Andrychowa.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij