X-Frame-Options: SAMEORIGIN Zakończenie V Biegu po serce Zbója spod Złotej Górki | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Zakończenie V Biegu po serce Zbója spod Złotej Górki

Pieniądze zebrane podczas V Biegu po Serce Zbója spod Złotej Górki trafiły do rąk rodziny Oliwiera z Zagórnika. Pomogą w leczeniu chłopca, a młodzi wolontariusze, którzy pomagali w akcji odebrali dziś podziękowania i upominki.

Bieg odbył się w połowie września, a jego głównym organizatorem był Wydział Turystyki, Sportu i Kultury Urzędu Miejskiego w Andrychowie. Jak zwykle współorganizatorem była Fundacja „Promyczek”.
Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki to impreza charytatywna, podczas której wszyscy chętni – bez względu na wiek – pokonują trasę w centrum Andrychowa. Można było iść spacerkiem, biec, truchtać, pędzić sprintem, a także, po oddzielnym torze, jechać na rowerze, hulajnodze czy rolkach. Nie liczył się czas pokonania trasy, ale liczba przebytych okrążeń. Za każde ABS Bank Spółdzielczy w Andrychowie płacił konkretną sumę. Dziś w jego imieniu Marta Owsiany przekazała czek na ręce wujka Oliwiera – Jerzego Wyrwiaka. Na czeku widniała kwota 13.335 zł, ale to nie wszystko, bo uczestnicy wypełnili jeszcze skarbonkę. W sumie na leczenie Oliwiera uzbierano 20. 611 zł i ok. 25 euro.
Na zdjęciach z biegu, które tutaj przypominają imprezę widać, że mimo nie najlepszej pogody w tamtą wrześniową niedzielę tłumy mieszkańców pojawiły się na starcie Biegu po Serce Zbója! Tym razem bieg organizowany był dla 6-letniego Oliwiera z Zagórnika. Oliwier przebywa na leczeniu i ponieważ dziś akurat przechodził kolejny zabieg, to nawet jego rodzice byli przy nim w szpitalu. Dlatego też czek odebrał wujek. Nie tylko podziękował wszystkim organizatorom, ofiarodawcom i wolontariuszom, ale też poinformował wszystkich, że leczenie Oliwiera przebiega pomyślnie i chłopiec wraca do zdrowia.
W dalszej części spotkania Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak podziękował uczniom ZDZ i harcerzom, którzy byli wolontariuszami podczas biegu. Od wydziału promocji dostali oni upominki. Również Zofia Wanat, dyrektorka andrychowskiego ZDZ-tu podziękowała swoim uczniom, doceniając ich dobre serca.
Na koniec Marta Owsiany przypomniała hasło, jakie przyświecało tegorocznemu biegowi: „Sam pójdziesz szybciej, ale  razem dojdziemy dalej”.
Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij