X-Frame-Options: SAMEORIGIN Z nami zima niestraszna! | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Z nami zima niestraszna!

W tym roku dla najmłodszych przygotowaliśmy kilka różnych propozycji, dzięki którym mogli spędzić ferie w wyjątkowym sposób.

15.01 i 22.01 w naszej bibliotece dzieci zagrały w gry planszowe m.in. „Tajemnicze domostwo” i „Wsiąść do pociągu: Europa”. Planszówki się spodobały i zostały wypożyczone do domu. Okazuje się więc, że najlepszy sposób na promocję gry planszowej jest zagranie w nią na miejscu.

    

17.01 grupa dzieci wykonywała laurki dla babci i dziadki. Wewnątrz gotowego prezentu zamiast tradycyjnych życzeń umieściliśmy wiersze W. Chotmoskiej. Po spotkaniu uczestnicy opowiadali w Radiu Andrychów o swoich babciach i dziadkach.

Kolejne spotkania odbywały się dniach 23-25.01. W pierwszym dniu dzieci miały okazję brać udział w interesującym spotkaniu z panem Mariuszem Urbańczykiem ratownikiem medycznym, który opowiedział o swoim zawodzie oraz zaprezentował podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

   

24.01 upłynął pod hasłem „Las w zimie nie śpi”. Uczestnicy dowiedzieli się różnych ciekawostek o drzewach i lesie, przeglądając dostępne w naszej bibliotece książki o tej tematyce, m.in. fenomenalne „Drzewa” Piotra Sochy. Następnie każdy kolorował lub rysował wybrane zwierzę leśne. Kolejnym etapem było tworzenie animacji metodą poklatkową, opowiadającą o tym co te zwierzaki robią zimą. Dzieci wykorzystały do tego tablety i aplikację StopMotion.

Na ostatni dzień został temat specjalny – „Karnawał czy zapusty?”. Dzieci dyskutowały o tym co to jest karnawał, kiedy i jak się go obchodzi w Polsce. Następnie dowiedziały się o tym jak w innych częściach świata obchodzony jest ten wyjątkowy czas – jak wyglądają stroje, maski, zwyczaje i potrawy. Na koniec wykonały maski karnawałowe, zagrały w kalambury literackie i wzięły udział w losowaniu nagród. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy ponownie!

 

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij