X-Frame-Options: SAMEORIGIN Wymiana systemu ogrzewania (2020 r.). Nabór wniosków… | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Wymiana systemu ogrzewania (2020 r.). Nabór wniosków…

Ogłoszenie o naborze wniosków o udzielenie dotacji do wymiany systemu ogrzewania w ramach Projektu finansowego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego pn.: Wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych w gminie Andrychów” na 2020 r.

W związku z kontynuacją realizacji Projektu finansowego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego pn.: Wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych w gminie Andrychów” Burmistrz Andrychowa ogłasza nabór wniosków na 2020 r. Przedmiotowy wniosek winni złożyć zainteresowani mieszkańcy, którzy chcą wymienić stary piec węglowy na nowy gazowy, na biomasę lub pompę ciepła. Złożone wnioski będą realizowane według kolejności złożenia na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Andrychowie oraz do wysokości posiadanych środków na ten cel, z zastrzeżeniem, że pierwszeństwo uczestnictwa w Programie mają Inwestorzy, którzy złożyli w terminie deklarację uczestnictwa w Programie na 2020 rok.

Dotacja udzielana będzie maksymalnie do wysokości mocy wyznaczonej w wyniku audytu energetycznego (oceny) oraz stawek:
– 550 zł/kW dla zapotrzebowania do 10 kW mocy (łącznie) wyznaczonej w ocenie;
– 500 zł/kW dla zapotrzebowania powyżej 10 kW do 15 kW mocy (łącznie) wyznaczonej w ocenie;
– 450 zł/kW dla zapotrzebowania powyżej 15 kW do 20 kW mocy (łącznie) wyznaczonej w ocenie;
– 400 zł/kW dla zapotrzebowania powyżej 20 kW mocy (łącznie) wyznaczonej w ocenie.

Maksymalna wielkość dofinansowania będzie wynosiła:
– nie więcej niż 8 000,00 zł w przypadku budynku jednorodzinnego,
– nie więcej niż 10 000,00 zł w przypadku budynku wielorodzinnego, dla którego jest wprowadzane wspólne źródło ciepła dla więcej niż jednego lokalu.

Ponadto możliwe jest uzyskanie dotacji do modernizacji instalacji wewnętrznej w wysokości do 6 000,00 zł dla nieruchomości jednorodzinnej lub w przypadku budynku wielorodzinnego wielokrotność 6 000,00 zł zgodnie z liczbą odrębnych lokali mieszkalnych, nie więcej niż 80 zł/m2 ogrzewanej powierzchni.

Wnioski dostępne są w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miejskiego w Andrychowie (Rynek 15, I piętro, pok. nr 116) oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Andrychowie (www.andrychow.eu).
Wnioski należy składać w terminie od 13 stycznia do 31 stycznia 2020 r.
Dodatkowe informacje można uzyskać osobiście w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miejskiego w Andrychowie (Rynek 15, pok. nr 116) lub telefonicznie pod numerem (33) 842 99 68.

Burmistrz Andrychowa
(-) Tomasz Żak

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij