X-Frame-Options: SAMEORIGIN Wizyta gości z Moraw | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Wizyta gości z Moraw

W tym tygodniu, 1 i 2 marca w Andrychowie gościli przedstawiciele władz partnerskiego Breclavia na Morawach w Republice Czeskiej. Głównym celem roboczej wizyty czteroosobowej delegacji pod przewodnictwem Zdenka Urbana i Jaroslava Válka, zastępców starosty breclavskiego była chęć zapoznania się z andrychowskimi rozwiązaniami dotyczącymi oszczędzania energii. Burmistrz Tomasz Żak, goszcząc  gości w magistracie powiedział m. in., że przystąpienie do programu SOWA, czyli wymiany oświetlenia sodowego na ledowe było w pewnym sensie skokiem na głęboką wodę, ponieważ Andrychów był jednym z prekursorów takiego  rozwiązania w Polsce. – Determinacja władz gminnych jaki i ogromna praca wykonana przez miejskich urzędników pozwoliła nam osiągnąć rzecz, wydawałoby się niemożliwą.

Gości z Moraw w szczegóły programu wprowadzali Mirosław Wasztyl, zastępca Burmistrza oraz Jerzy Dwojak z Wydziału Drogownictwa, którzy koordynują i zarządzają funkcjonowaniem nowej sieci oświetleniowej. Największe zainteresowanie gości wzbudziła możliwość zarządzania całym nowym oświetleniem z poziomu komputera, tabletu czy smartfona.  Padło wiele pytań o koszty inwestycji, jakość materiałów, przybliżony czas zwrotu poniesionych kosztów i wiele innych. Przedstawiono również plany budowy farmy fotowoltaicznej na dawnym wysypisku śmieci, która pozwoli Gminie Andrychów całkowicie uniezależnić się od dostawców energii. Prezentacje i rozmowy zakończyła wizja lokalna w terenie, gdzie breclavscy samorządowcy mogli się naocznie przekonać o zaletach funkcjonowania nowego oświetlenia naszej Gminy.

W trakcie rozmów padła też propozycja, aby władze Breclavia zaaranżowały jedno z rond w Andrychowie. Nowy wygląd ronda będzie nawiązywać do elementów charakterystycznych dla kultury morawskiej.

IMG_0960 IMG_0950 IMG_0962

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij