X-Frame-Options: SAMEORIGIN Usuwanie drzew i krzewów rosnących na terenach objętych ścisłą ochroną konserwatorską | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Usuwanie drzew i krzewów rosnących na terenach objętych ścisłą ochroną konserwatorską

Na podstawie pisma Pana Dyrektora Jana Janczykowskiego – Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz stanowiska Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczących Ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (pisma w załączeniu) na usunięcie drzew i krzewów rosnących na terenach nieruchomości objętych ścisłą ochroną konserwatorską wymagana jest zgoda wojewódzkiego konserwatora zabytków (art. 83 a ustawy o ochronie przyrody – Dz. U. z 2015 r. poz. 2134 z późn. zm.).

Burmistrz Andrychowa informuje, że zgodnie z decyzją nr 5340/59/87 Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej Wydziału Kultury i Sztuki z dnia 24.09.1987 r. w sprawie wpisania dobra kultury do rejestru zabytków, część parceli położonych w mieście Andrychów zostało wpisanych do rejestru zabytków pod numerem A-518 jako układ urbanistyczny miasta Andrychów i jest objętych ścisłą ochroną konserwatorską (strefa SKA).

Szczegółowe informacje dotyczące strefy znajdują się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla części gminy Andrychów w zakresie parceli położonych w mieście Andrychów przyjętym Uchwałą nr XLIX/463/2006 Rady Miejskiej w Andrychowie z dnia 28 września 2006r. ( z późn. zm.) dostępnym na stronie internetowej UM Andrychów.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij