X-Frame-Options: SAMEORIGIN Ulica Fabryczna nasza  | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Ulica Fabryczna nasza 

Od 8 grudnia 2015 r. ulica Fabryczna jest własnością Andrychowa. Będzie można ją remontować i poprawić na niej warunki bezpieczeństwa.

Jak powiedział nam burmistrz Tomasz Żak, umowa notarialna została podpisana w Wadowicach ze Starostwem Powiatowym, które reprezentował wicestarosta Andrzej Górecki.
Ulica Fabryczna to tak naprawdę wyasfaltowany kiedyś tam teren kolejowy wzdłuż torów, który należy do Skarbu Państwa  – mówi burmistrz. – Od lat staraliśmy się przejęcie tego pasa, bo jest użytkowany jako droga, ale o bardzo złym standardzie. Wreszcie zapadła decyzja, aby nam ten grunt przekazać w formie darowizny, a Skarb Państwa w tej sytuacji reprezentowało starostwo.

Temat wielokrotnie wracał nawet na Sesjach Rady Miejskiej. Mieszkańcy od lat korzystają z tej prowizorycznej drogi, gdzie są nawet specjalne zatoczki do mijania, ale narzekają na nią. Użytkownicy drogi i mieszkańcy okolicy wciąż pytają, kiedy zostanie przebudowana i stanie się wygodna i bezpieczniejsza.
Jak mówi Tomasz Żak, prace projektowe podjęte zostaną już w pierwszych miesiącach przyszłego roku, a kiedy będzie gotowy projekt i pozwolenie na budowę, zaczną się prace przy przebudowie drogi.

Źródło: Fabryczna nasza – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij