X-Frame-Options: SAMEORIGIN Turystyka wspinaczkowa | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Turystyka wspinaczkowa

Andrychowszczyzna posiada też ciekawą ofertę dla wspinaczy. Oprócz wielu naturalnych wychodni skalnych do wspinania, możemy pochwalić się nowo otwartą ścianą wspinaczkową w Hali sportowej przy SP Nr 2 w Andrychowie, ul. Jarosława Dąbrowskiego 2, 34- 120 Andrychów. Jest to jedna z najwyższych ścian w Polsce (wysokość 13,7 m, szerokość 13,4 m, przewieszenie 3,5 m). Rzeźba ściany jest bardzo urozmaicona. Wielkość i skala trudności pozwalają na organizację zawodów rangi Pucharu Polski.
Dla młodych adeptów stawiających pierwsze kroki w tej pięknej dyscyplinie proponujemy odwiedzenie kompleksu Czarny Groń, który wyposażony jest w ściankę do treningu wspinaczkowego.
Na terenie Beskidu małego znajduje się wiele wychodni i baszt skalnych, których wysokość dochodzi do 13 metrów. Zbudowane są w większości z piaskowców i zlepieńców. Tworzą ciekawe formy, bardzo atrakcyjne dla wspinacza. Wiele skał posiada punkty asekuracyjne osadzone na stałe. Można na nich uprawiać wspinaczkę z asekuracją, a na mniejszych formach – buldering. Największe skupiska ostańców znajdują się na Ścieszków Groniu, Łamanej Skale, Żarku. Ze względu na niezwykłe kształty noszą oryginalne nazwy, np. Zamczysko, Wędrujące Kamienie, Zbójnickie Okno, Warownia pod Traktem.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij