X-Frame-Options: SAMEORIGIN Miasta partnerskie | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Miasta partnerskie

Wszystko dzieli kraje i wszystko jednoczy gminy /Edouard Herriot/

Celem współpracy partnerskiej jest rozwijanie stosunków przyjacielskich oraz utrzymywanie trwałej przyjaźni i współpracy między miastami. Współpraca jest realizowana dzięki wzajemnym odwiedzinom mieszkańców, spotkaniom grup młodzieży, drużyn sportowych i grup turystycznych, organizowaniu wspólnych wystaw i sympozjów.

Dzięki międzynarodowym spotkaniom, wymianie doświadczeń i opinii obywateli Program powinien przyczynić się do rozwoju dialogu międzykulturowego i pogłębiania wzajemnego zrozumienia między obywatelami Unii Europejskiej. Wyzwanie to nabiera szczególnego znaczenia w kontekście przystąpienia nowych państw członkowskich.

Europa dla Obywateli stanowi wyjątkowe forum spotkań, działań i refleksji na temat historii i przyszłości naszego kontynentu. Projekt opiera się na zasadach poszanowania wspólnych wartości, historii oraz różnorodności kulturowej. Wartości te to przede wszystkim wolność, demokracja i poszanowanie praw człowieka, tolerancja i solidarność.

Bardzo ważną rolę w spotkaniach partnerskich odgrywa wolontariat – który stanowi istotny element aktywnego obywatelstwa. W naszej gminie jest on szczególnie widoczny, jeśli chodzi o aktywny udział i pomoc ze strony organizacji pozarządowych, tłumaczy językowych czy przedsiębiorców, którzy poświęcają własny czas dla dobra ogółu.

 

Andrychów podpisał umowy partnerskie z  miastami : Isny im Allgäu, Břeclav, Landgraaf, Priverno, Tukums, Storożyniec, Izyum, Khoni.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij