X-Frame-Options: SAMEORIGIN Turystyka w gminie. 400 tysięcy gości | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Turystyka w gminie. 400 tysięcy gości

Andrychów bije rekordy turystycznej popularności – o 16 tysięcy więcej turystów było tu rok do roku.

Znamy już wyniki turystycznych podsumowań minionego, 2014 roku – na podstawie danych z ośrodków zrobił je Wydział Turystyki, Sportu i Kultury Urzędu Miejskiego. To niezwykle ważne dane zważywszy, że od kilkunastu lat gmina zmienia swoje oblicze, z przemysłowej na turystyczną. I ma swoje wyjątkowe atrakcje, a także wysokiej klasy ośrodki, jak Kocierz, Czarny Groń, Park Hotel Łysoń, Park Miniatur, Dinolandia, Stadnina Hucuł, Agro-Spa Leskowiec czy Mini ZOO. Jest tu prawie tysiąc miejsc noclegowych – w trzech hotelach, dwóch schroniskach i 19 gospodarstwach agroturystycznych. To one wszystkie bardzo precyzyjnie policzyły tych gości, którzy w ubiegłym roku skorzystali tutaj co najmniej z jednego noclegu. Było ich 55.652. Dla porównania w 2013 r. takich turystów było 39.062. To jest wzrost rok do roku o blisko 40 procent! Dla przykładu podajmy np. że w 2007 roku było tu 23 tys. gości.
Oszacowano też liczbę innych gości, tych jednodniowych, nie korzystających z hoteli. Było ich tu prawie 400 tysięcy, o 10 tysięcy więcej niż w 2013 r. Należy jednak zaznaczyć, że liczba ta nie ujmuje jeszcze osób, które przyjechały tu na imprezy kulturalne, a to kolejne tysiące. Wystarczy tylko wymienić kilka koncertów organizowanych przez Centrum Kultury, jak choćby „Nieszpory Ludźmierskie”. Chętni przyjeżdżali tu na nie nawet z centralnej Polski.
Andrychów i jego piękne górskie okolice staje się popularny nie tylko wśród polskich turystów. W ubiegłym roku było i nocowało tutaj ponad 1800 gości z zagranicy.
Jak mówi Marcin Putyra, kierownik Wydziału Turystyki, Sportu i Kultury Urzędu Miejskiego, takie wyniki to efekt między innymi bardzo dobrej współpracy marketingowej wszystkich andrychowskich ośrodków i hoteli z gminną promocją.

Źródło: Turystyka w gminie. 400 tysięcy gości – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij