X-Frame-Options: SAMEORIGIN Święto 3 Maja w Andrychowie | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Święto 3 Maja w Andrychowie

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej za Ojczyznę w Kościele pw. Św. Macieja. Potem orszak i poczty sztandarowe razem ze Szwadronem Ułanów im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich przeszły na Plac Mickiewicza, gdzie odbył się pokaz Musztry Paradnej w wykonaniu Pododdziału Reprezentacyjnego klas mundurowych Zespołu Szkół ZDZ w Andrychowie. Przy dźwiękach Orkiestry Dętej z Roczyn uroczystości przeniosły się pod tablicę pamiątkową na ul. Szewską, gdzie złożono tradycyjne wiązanki kwiatów. Co ciekawe, tablicę dokładnie 30 lat temu ufundowali członkowie Stronnictwa Demokratycznego i Rzemiosła Andrychowszczyzny.

Trzeciego maja 1986 roku, w Andrychowie przy ulicy Krakowskiej 122, w budynku, w którym mieściła się ówczesna siedziba andrychowskiej organizacji Stronnictwa Demokratycznego, odbyła się pierwsza w PRL-u wielka uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej 195 rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji. Konstytucji, którą później potomni nazwali Konstytucją 3 Maja – pisał Józef Moćko w 2003 roku.

– Szanowni Państwo. Dzisiejsze święto, to święto wolności, ale również radości. Dlatego też w imieniu własnym oraz samorządu naszej andrychowskiej gminy, wszystkim Państwu serdecznie dziękuję za przybycie oraz uświetnienie swoją obecnością uroczystości. Życzę radosnego świętowania w gronie najbliższych – mówił podczas uroczystości Roman Babski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Andrychowie.

Źródło: Święto 3 Maja w Andrychowie – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij