X-Frame-Options: SAMEORIGIN Stół Wielkanocny 2015 | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Stół Wielkanocny 2015

Tegoroczne Grand Prix w Konkursie „Stół Wielkanocny” zdobyło KGW z Sułkowic Bolęciny. 28 marca, w Hotelu & Spa Kocierz Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie zorganizowało XV już doroczny Konkurs „Stół Wielkanocny”. Wzięło w nim udział 18 Kół Gospodyń Wiejskich, a imprezę jak zwykle poprowadziła Czesława Wojewodzic, założycielka i prezeska SGW. Komisje konkursowe oceniały nie tylko potrawy świąteczne i ich sposób podania, ale też palmy, stroiki, koszyczki i nalewki.
Oprócz Grand Prix w głównej konkurencji „Stołu Wielkanocnego” dla SGW z Sułkowic Bolęciny jurorzy przyznali pierwszą nagrodę ex aequo kołom z Andrychowa, Frydrychowic, Roczyn i Sułkowic Łęgu. Drugą nagrodą nagrodzono gospodynie z Głębowic, Mucharza, Rzyk i Targanic, a trzecią panie z Brzezinki, Gierałtowiczek, Inwałdu, Nidku, Świnnej Poręby, Targanic Dolnych, Węglówki, Wieprza i Zagórnika.
W konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną zwyciężyło koło z Inwałdu, a dwa kolejne miejsca przyznano Zagórnikowi – drugie, Gierałtowiczkom i Brzezince Dolnej – trzecie.
Najpiękniejsze koszyczki świąteczne przygotowały koła – podajemy według kolejności miejsc – z Brzezinki, Inwałdu i Zagórnika oraz z Węgłowki i Sułkowic Łęgu.
Z kolei w kategorii stroików wielkanocnych jurorzy najwyżej ocenili koła z Roczyn, Nidku i Andrychowa.
W konkursie nalewek zwyciężyła „Aronia z nutką wiśni” przygotowana przez KGW z Węglówki. Drugie miejsce jurorzy przyznali KGW z Wieprza za wiśniówkę, a trzecie gospodyniom z Zagórnika z nalewkę o nazwie „Wspomnienie lata”.
Wszystkie laureatki otrzymały cenne nagrody ufundowane przez licznych sponsorów, którym pani prezes Wojewodzic serdecznie podziękowała za ich hojność.
Jak zwykle konkurs i wspaniała degustacja zgromadziły licznych gości. Nie zbrakło, jak co roku wojewody Jerzego Millera, parlamantarzystów i przedstawicieli wszystkich okolicznych samorządów z andrychowskim na czele. Burmistrz Tomasz Żak podziękował gospodyniom za ich niezwykłą, wieloletnią pracę na rzecz środowiska lokalnego oraz za kultywowanie i krzewienie tradycji świątecznych.
Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij