X-Frame-Options: SAMEORIGIN Spacerem, sprintem, na rowerze czy na rolkach | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Spacerem, sprintem, na rowerze czy na rolkach

W ubiegłą niedzielę centrum Andrychowa zostało opanowane przez ludzi o złotych sercach, którzy wzięli udział w „Biegu po serce Zbója spod Złotej Górki„.

W biegu wystartować mógł każdy chętny. Wystarczyło pokonać jedną z wyznaczonych tras dowolną techniką: spacerem, biegiem, na rolkach, hulajnodze, wózku lub pod rękę z bliską osobą. Po każdym pokonanym okrążeniu uczestnik otrzymał na karcie zawodnika stempel symbolizujący Serce Zbója spod Złotej Górki. Dla zawodników z największą liczbą serc przewidziano atrakcyjne nagrody.
Zawody mają charakter charytatywny. Dochód organizatorzy przekażą Jasiowi z Andrychowa oraz Antosi z Sułkowic. Jaś choruje na mózgowe porażenie dziecięce – postać czterokończynowa. Chłopczyk przeszedł już dwa zabiegi operacyjne. Jest w trakcie stałej rehabilitacji. W maju tego roku pojawiła się szansa na całkowite pozbycie się spastykiz organizmu dziecka. Dzięki Rizotomii, która odbędzie się w Szczecinie (operacja na rdzeniu kręgowym) jest szansa na normalne życie Jasia. Po zabiegu wymagana będzie intensywna rehabilitacja, która będzie bardzo kosztowna.

Antosia z Sułkowic choruje na złośliwy nowotwór mózgu (glejak). Przeszła skomplikowaną operację polegającą na wycięciu części guza. Po zabiegu zmaga się z niedowładem połowicznym oraz zaburzeniem mowy. Dziewczynkę czeka kosztowna i bardzo intensywna rehabilitacja ruchowa oraz neurologopedyczna.

Biegowi po serce Zbója spod Złotej Górki towarzyszył rozgrywany równolegle na stadionie Beskidu turniej „Zostań piłkarzem”. Zobacz zdjęcia.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij