X-Frame-Options: SAMEORIGIN Selektywna zbiórka popiołu | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Selektywna zbiórka popiołu

W związku z okresem grzewczym, Urząd Miejski w Andrychowie zachęca mieszkańców do selektywnej zbiórki popiołu pochodzącego z gospodarstw domowych. Zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Andrychów pojemniki do selektywnej zbiórki popiołu powinny być oznaczone napisem „Popiół”, w kolorze dowolnym z wyłączeniem kolorów przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów (tj. żółty, zielony, niebieski i brązowy). Ponadto pojemnik powinien być wyraźnie oznaczony numerem ewidencyjnym nadanym dla nieruchomości przez Gminę Andrychów.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców, którzy podjęli się selektywnej zbiórki popiołu o prawidłowe oznakowanie pojemników oraz właściwe przygotowanie odpadu do odbioru tj. niezanieczyszczanie popiołu poprzez mieszanie z innymi frakcjami odpadów. W przypadku wymieszania popiołu z innymi odpadami lub w przypadku niewłaściwego oznakowania pojemnika, firma wywozowa odbiera te odpady jako zmieszane. Duża ilość odpadów zmieszanych znacząco zwiększa koszty jakie gmina ponosi za zagospodarowanie odpadów w instalacjach- w chwili obecnej Gmina Andrychów płaci za odbiór i zagospodarowanie 1 tony zmieszanych odpadów 599,40 zł, natomiast za 1 tonę popiołu 437,40 zł.
Staranne przygotowanie popiołu do wywozu ma ogromne znaczenie, ponieważ odebranie nawet jednego pojemnika popiołu z domieszką innych odpadów (firma wywozowa nie zawsze przygotowując pojemnik do opróżnienia jest w stanie stwierdzić złą jakość popiołu) powoduje, że zawartość całej śmieciarki dowożącej odpady do instalacji przetwarzającej odpady zostaje uznana za odpady zmieszane.

Tak więc, niewłaściwa segregacja popiołu ma bezpośredni wpływ na koszty funkcjonowania systemu gospodarki odpadami, a w konsekwencji na wysokość opłat ponoszonych przez wszystkich mieszkańców gminy.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij