X-Frame-Options: SAMEORIGIN Pożegnali starego Jelcza | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Pożegnali starego Jelcza

Strażacy ochotnicy z Zagórnika pożegnali się ze swoim Jelczem. Wysłużony pojazd trafi do zaprzyjaźnionego Storożyńca na Ukrainę.

Jelcz ma 35 lat, ale jednostce służył od piętnastu. Strażacy nie wyjeżdżali nim już do akcji, bo wóz ma pęknięty zbiornik na wodę, a w przyszłym roku jednostka ma dostać nowy pojazd. Trafi więc na Ukrainę z pełnym wyposażeniem (wartym ok. 30 tys. zł), gdzie zostanie gruntownie odremontowany.

W czwartek 4 maja strażacy z Zagórnika, tuż przed odjazdem, pożegnali się z wozem. Jelcz przejechał przez miejscowość, ostatni raz zawyła tutaj jego syrena. – To porządny wóz, choć jeśli weźmiemy pod uwagę standardy OSP w naszej gminie, to mały antyk. Został sprowadzony z Andorii-Mot. Mamy nadzieję, że posłuży naszym znajomym z Ukrainy – mówi Roman Prystacki, prezes OSP, a zarazem sołtys i radny z Zagórnika.

Źródło: Pożegnali starego Jelcza – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij