X-Frame-Options: SAMEORIGIN Ponad milion złotych dofinansowania do zrealizowanego projektu.  | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Ponad milion złotych dofinansowania do zrealizowanego projektu. 

Na przełomie 2015/2016 r. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wystąpił do małopolskich gmin z zapytaniem o zrealizowane w ostatnich latach inwestycje, które zdaniem gmin mogłyby się kwalifikować do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, a konkretnie z oszczędności, które wystąpiły w ramach wdrażania Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

banner_małopolska

Spośród wielu propozycji wybrano jeden z projektów zgłoszonych przez naszą gminę „Budowa sali gimnastycznej przy ZSS w Sułkowicach-Łęgu wraz z zapleczem i niezbędną infrastrukturą techniczną”, dla którego należało przygotować dokumentację aplikacyjną.

Po zakończeniu etapu oceny dokumentacji, w dniu 26 kwietnia 2016 r. podpisana została stosowna umowa o dofinansowanie projektu.

Przedmiotem zrealizowanego w 2011 r. projektu była budowa przy Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach – Łęgu sali gimnastycznej z zapleczem socjalnym i przewiązką umożliwiającą połączenie sali ze szkołą oraz utworzenie w niej publicznego przedszkola.

Celem głównym projektu była poprawa warunków rozwoju dzieci mieszkających w Sułkowicach – Łęgu poprzez zapewnienie im dostępu do nowoczesnej sali gimnastycznej oraz przedszkola.

Dzięki realizacji projektu możliwe było:
– zapewnienie odpowiednich warunków do prowadzenia zajęć z WF dla wszystkich uczniów oraz do prowadzenia zajęć w nowo otwartych oddziałach przedszkolnych
– podniesienie poziomu bezpieczeństwa i komfortu użytkowników obiektu
– udostępnienie obiektu osobom niepełnosprawnym
– wzbogacenie oferty zajęć i wydarzeń edukacyjnych i sportowych
– utworzenie klas sportowych
Dodatkowo, powstanie nowej infrastruktury pozwoliło mieszkańcom sołectwa i gościom na:
– korzystanie z obiektu na potrzeby m.in. sportowo – rekreacyjne, kulturalne
– zmniejszenie kosztów dostępu do tego typu infrastruktury

Dofinansowanie pochodzi w całości ze środków Unii Europejskiej i zostało przyznane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 / Oś Priorytetowa 6. Spójność wewnątrzregionalna / Działanie 6.2. Rozwój obszarów wiejskich.

Całkowita wartość projektu: 4 191 540,77 zł
Całkowite wydatki kwalifikowane projektu: 3 142 729,17 zł
Dofinansowanie UE: 1 140 000,00 zł

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij