X-Frame-Options: SAMEORIGIN Ponad dwa miliony na trasy rowerowe | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Ponad dwa miliony na trasy rowerowe

Po dwudziestu paru milionach dotacji na przebudowę dróg wokół strefy ekonomicznej i milionie na rekultywację byłego składowiska odpadów Andrychów uzyskał kolejną dotację – tym razem na trasy rowerowe.
Ten projekt tworzony jest wspólnie z gminami: Kęty, Wadowice, Wieprz i Osiek, ma kosztować ponad 5,6 mln zł, a dotacja sięga 2,3 mln zł. Decyzja o przyznaniu tych unijnych funduszy zapadła dzisiaj na Forum Subregionalnym w Wadowicach, gdzie dzielono fundusze wsparcia na turystykę (Lokalne Zasoby Turystyczne) i gospodarkę wodno-kanalizacyjną.

O projekcie tras rowerowych pisaliśmy już w maju. Wtedy była mowa o jednej, ponad 40-kilometrowej trasie. Teraz idzie o dwie trasy o łącznej długości 82 km, które połączą dwie rzeki – Skawę i Sołę.
Pierwsza trasa pobiegnie od Bielan nad Sołą przez Osiek, Witkowice, Bulowice, Andrychów, Inwałd, Chocznię, Zawadkę, Gorzeń Dolny do Jaroszowic. Druga ma mieć przebieg następujący: Osiek, Głębowice, Gierałtowice, Wieprz, Inwałd, Chocznia, Zawadka, Gorzeń Dolny, Jaroszowice. Jak widać w pewnym miejscu trasy się pokryją.
Projekt przewidziany jest do realizacji na rok 2017. Z kolei Urząd Marszałkowski będzie inwestorem odcinków wzdłuż rzek, bo samorządy mają za zdanie połączyć te dwie części odległe od siebie o około 25 km. Gminy, które przystępują do projektu mają za zadanie wyremontowanie odcinków gruntowych i oznakowanie całej trasy, a także przygotowanie miejsc postojowych dla odpoczynku.
Równocześnie z samorządami o dotację na dzisiejszym forum starali się także prywatni inwestorzy. Ponad pięć milionów rozdzielono na cztery projekty: wieżę widokową w ogrodzie Jana Pawła II w Inwałdzie i trzy projekty turystyczne w Czarnym Groniu.

Źródło: Ponad dwa miliony na trasy rowerowe – Nowiny Andrychowskie

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij