X-Frame-Options: SAMEORIGIN Pańska Góra dla mieszkańców | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Pańska Góra dla mieszkańców

15 czerwca rozstrzygnięty został konkurs na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej pt. zagospodarowanie terenów Pańskiej Góry na cele rekreacyjno-sportowe. Na konkurs wpłynęły trzy prace koncepcyjne. Sąd konkursowy, powołany przez Burmistrza Andrychowa, oceniał je anonimowo – nie znając nazwisk autorów. Dopiero po podsumowaniu ocen otwarto koperty z nazwiskami autorów. I tak okazało się, że zwyciężyli Michał Broniszewski i Agnieszka Szklanny.
Jak powiedział nam Mirosław Wasztyl, zastępca burmistrza, zwycięska praca to dopiero materiał wyjściowy do prac nad szczegółowymi projektami. – Nie do końca jesteśmy usatysfakcjonowani nadesłanymi pomysłami, bo nasze oczekiwania były nieco większe – mówi wiceburmistrz Wasztyl. – Jednak ta koncepcja, która zwyciężyła była najbliżej założeń regulaminu konkursu i naszych oczekiwań. A chodziło o pomysł na zrównoważone zagospodarowanie Pańskiej Góry z wyeksponowaniem jej walorów przyrodniczych i umiejętne wkomponowanie w ten teren infrastruktury wypoczynkowej. Teraz mamy materiał wyjściowy.
Dalsze prace, już nad szczegółowymi projektami będą prowadzone przez projektantów Politechniki Krakowskiej, z którą w przyszłym tygodniu podpisane zostanie porozumienie w tej sprawie.
Prace będą prowadzone etapowo. Najpierw zagospodarowana będzie Pańska Góra, a potem jej podnóże ze Stawem Anteckiego włącznie. Ma powstać amfiteatr, wieża widokowa, ścieżki spacerowe i rowerowe oraz miejsca do wypoczynku i ćwiczeń na wolnym powietrzu. W sumie inwestycja ma kosztować siedem milionów złotych, a Pańska Góra stanie się wygodnym zapleczem sportowo-rekreacyjnym dla mieszkańców.

IMG_1243

IMG_1244

Sąd konkursowy, powołany przez Burmistrza Gminy Andrychów pracował w następującym składzie: Mirosław Wasztyl – Zastępca Burmistrza Andrychowa, Krystyna Paprzyca – członek Rady Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Aneta Wądrzyk – Dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Konrad Zadora – Inspektor Urzędu Miejskiego w Andrychowie, Łukasz Jończy – Inspektor Urzędu Miejskiego w Andrychowie, Szymon Wnęczak – Inspektor Urzędu Miejskiego w Andrychowie, Jan Zieliński – Prezes Towarzystwa Miłośników Andrychowa. Sekretarzem Sądu konkursowego była Maria Gondko – Kierownik Wydz. Administracji UM w Andrychowie.
Zwycięski zespół otrzymał nagrodę w wysokości 5000 zł brutto.

Więcej fotografii na stronie Nowin Andrychowskich

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij