X-Frame-Options: SAMEORIGIN Pałac Bobrowskich od środka | Archiwalna strona Gminy Andrychów

Pałac Bobrowskich od środka

Co dalej z pałacem? Zanim zapadnie decyzja, zobaczcie, jego zakamarki. Andrychowianie, a właściwie radni miejscy muszą podjąć decyzję, czy odkupić od Bobrowskich pałac. Spadkobiercy ostatnich właścicieli chcą za swą siedzibę 4,2 mln zł. Przypomnijmy, że władze przywróciły im prawo własności, które tuż po wojnie utracili w ramach tzw. „reformy rolnej”. Bobrowscy nie mają jednak zamiaru wracać do Andrychowa, a tym bardziej mieszkać w pałacu, którego stan na chwilę obecną nie jest dobry. Zaproponowali Gminie Andrychów odsprzedanie obiektu i wynegocjowano wspomnianą wcześniej cenę – 4,2 mln zł. W niej mieści się nie tylko pałac, ale też otaczające go grunty i co najważniejsze, spadkobiercy w umowie ewentualnego kupna ostatecznie zrzekają się praw i odstępują od roszczeń do innych nieruchomości i gruntów.

Nie wystarczy jednak kupić pałac, trzeba jeszcze wiedzieć, co z nim począć, w jaki obiekt go zmienić, czemu i komu ma służyć? Czy ma to być hotel, muzeum, dom kultury? Pomysłów mogą być setki. Dlatego dziś pracownicy wydziału promocji postanowili obejrzeć od podszewki cały obiekt, od piwnic po strychy, obfotografować, a temat po prostu… wrzucić na forum publiczne. Najbardziej demokratycznie będzie bowiem, gdy Andrychowianie sami wypowiedzą się w tej kwestii.
Piszcie do redakcji Nowin Andrychowskich – nowiny@andrychow.eu.

Rozmiar czcionki

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij